Історія кафедри

1 квітня 1998 року на базі міської клінічної лікарні №1 було створено кафедру анестезіології та реаніматології медичного факультету Сумського державного університету. Її засновником був доктор медичних наук, професор Анатолій Олексійович Лєбєдєв. Працював на кафедрі з 1998-2001 рр. Автор понад 140 публікацій з проблем гострої дихальної недостатності при хірургічній патології. Відмінник охорони здоров'я. Нагороджений медаллю «За доблесный труд».

У 2003 році завідувачем стає доктор медичних наук, професор Шищук Володимир Дмитрович. У серпні 2004 року кафедру було реорганізовано в кафедру ортопедії, травматології та невідкладних станів.

Кафедра включає курс ортопедії та травматології, курс урології, курс офтальмології, курс невідкладних станів, курс анестезіології та реанімації, курс фізичної реабілітації та спортивної медицини.

Свого часу на кафедрі працювали:

Ганул Валентин Романович – кандидат медичних наук, доцент. Заслужений лікар України. Автор понад 25 наукових робіт, 68 раціоналізаторських пропозицій. Організатор дитячого ортопедо-травматологічного відділення в Сумській обласній лікарні.

Бабич Володимир Семенович - кандидат медичних наук, доцент, полковник медичної служби. З 1993 по 1996 рік - ординатор відділення оториноларінгології Сумської міської клінічної лікарні №5, а з 1996 року - доцент СумДУ. Автор понад 35 наукових публікацій. Нагороджений медалями СРСР і України.

Якубовська Тетяна Василівна – кандидат медичних наук, доцент. З 1996 року - зав. курсу офтальмології СумДУ, 1997 рік - зав. відділенням мікрохірургії ока обласної лікарні. Автор 22 наукових праць, 8 раціоналізаторських пропозицій з проблем діагностики та хірургічних методів лікування захворювань сітківки ока та зорового нерва.

А також:

ортопеди: В.Р. Ганул, М.Т. Яковенчук, І.М. Шалімов, А.М. Томенко.

реаніматологи та анестезіологи: О.І. Машалдін, С.І. Редько, С.І. Пугачов, М.І. Землюк, С.Н. Терещук, Н.В. Мирошниченко.

офтальмологи: В.І. Фоменко, Л.М. Новікова-Білан, Л.Б. Грицай, Н.Д. Стебловська, Т.В. Бєлик, С.М. Ростовська, М.Б. Перекрестов, І.Б. Жукова.

урологи: О.М. Лаврик, В.В. Кудрявцев, В.М. Калашнік.

отоларингологи: В.А. Сміянов, Є.В. Сміянов.

лаборанти: Л.В. Будакова, Л.В. Савченко, О.М. Білоковаленко, О.О. Ткаченко, В.В. Постоєнко.

препаратори: Д.В. Шищук, В.В. Шевченко.

За час існування кафедри було 18 клінічних ординаторів та 28 лікарів-інтернів. .